Szlak ziarna kawy

Najprawdopodobniej pierwszym krajem europejskim, do którego dotarło kawowe ziarno, były Włochy, a miastem – Wenecja.
Republika Wenecka posiadała potężną flotę, opanowała handel jedwabiem, korzeniami, perfumami i barwnikami dostarczanymi z Chin i Indii przez Bliski Wschód, a także import kawy z Konstantynopola.

Herbata

Najpopularniejszy napój na świecie, przyrządzany z liści wiecznie zielonego krzewu herbacianego Thea sinensis, rosnącego w wilgotnych, tropikalnych lub subtropikalnych regionach, na wysokości do 2300 m n.p.m.
Krzew ten jest blisko spokrewniony z magnolią, i rósłby, podobnie jak ona, do znacznej wysokości, gdyby go nie przycinano, aby łatwo było zbierać liście.

Produkty

Caffe Vergnano 1882

Tradycja sięga roku 1882, kiedy to Domenico Vergnano otworzył sklep spożywczy w Chieri, u podnóża wzgórz otaczających Turyn. Sklep wkrótce wyspecjalizował się w paleniu i sprzedaży kawy.
Lata 30-te minionego stulecia to okres znacznego rozwoju firmy - zakup kawowej plantacji w Kenii oraz otwarcie we Włoszech trzech magazynów:w Turynie, Albie i Chieri.
W latach 70-tych wraz z wybudowaniem nowej siedziby w Santenie, Vergnano stało się jedną z najbardziej prestiżowych palarni kawy we Włoszech.
Od 2001 roku, jest szóstą pod względem produkcji i sprzedaży kawy palarnią we Włoszech, dystrybuującą swoje produkty na szerokim rynku.

Carraro 1927

W 1896 roku, Gaetano Carraro rozpoczyna sprzedaż niektórych odmian zielonej kawy, w jego sklepie spożywczym, w Schio (VI) dla osób chcących wypalać kawę domowym sposobem.
W 1927 roku, Syn Gaetano, Mario zakłada pierwszy warsztat palący i paczkujący kawę na skalę przemysłową.
Lata 70`, Caffe Carraro w pogoni za innowacjami jako jedni z pierwszych wprowadza na rynek kawę pakowaną próżniowo i w puszkach.
Lata 90`, Caffe Carraro jaśnieje na włoskim rynku i rozpoczyna ekspansję poza segment barowy, ku sektorowi spożywczemu (sieci supermarketów i dyskontów).
W 1999 roku, Caffe Carraro otwiera wspaniały, nowy zakład w strefie przemysłowej w Schio, o możliwościach produkcyjnych sięgających 10000 ton wypalanej rocznie kawy. Zostaje on wyposażony w najbardziej technologicznie zaawansowane maszyny celem uzyskania metod obróbki zgodnych z filozofią TOTAL QUALITY poszukiwanej tak zawzięcie i osiągniętej przez Carraro na przestrzeni lat.
W 2009 roku, jakość i pasja stojąca za kawą Carraro jest coraz bardziej doceniana poza granicami Włoch.

Herbaty La Via del Tè

Firma SNAK została założona w 1961 roku przez Alfredo Carrai, który zafascynowany światem i kulturą herbacianą, podjął się ambitnego wyzwania i postanowił szerzyć świadomość herbacianą we Włoszech.
W latach 80 - tych stworzona została nowa marka La Via Del Tè, która swą nazwą nawiązuje do tradycyjnej, japońskiej ceremonii parzenia herbaty chado, czyli „droga herbaty”.
Przełomowym momentem dla marki La Via Del Tè było otwarcie pod koniec lat 90 we Florencji pierwszego brendowego sklepu z herbatą i akcesoriami, który świetnie prosperuje do dnia dzisiejszego.
Dzięki wsparciu ze strony żony, a także dzieci, które stopniowo angażowały się w działalność firmy, Alfredo Carrai osiągną swój cel, spełnił największe marzenie – w chwili obecnej Herbaty La Via Del Tè są synonimem najwyższej jakości i rzetelności w świecie herbacianym nie tylko we Włoszech ale również na całym świecie.