Akademia

Akademia kawy?

akademia i partnerzy

Czemu ma służyć, przecież każdy wie jak przygotowuje się ten wspaniały napój. Wystarczy gorąca woda i zmielone ziarno kawy, naczynie. Co za filozofia...

A jednak nie tylko filozofia ale wręcz sztuka, żeby przygotować prawdziwie, porażające espresso potrzebne są cztery czynniki: mieszanka o najwyższych parametrach jakości, właściwe zmielenie ziarna, super maszyna i najwyższe umiejętności baristy czyli miłej dziewczyny lub faceta za barem. Z tego co powyżej rodzi się filozofia smaku, estetyki... plotki. Bo przecież od wieków kawiarnie to miejsca spotkań przy naparze rodem z Afryki. Dlatego staram się przekazać swoją wiedzę i doświadczenie z blisko dwudziestu lat pracy w lokalach tym, którzy chcą i wiedzą że muszą robić perfekcyjne espresso.
Dziś restauracja bez dobrej kawy to tylko 50% sukcesu, kawa podana po dobrym jedzeniu to elegancja i podkreślenie smaku dań. W Polsce rodzi się dopiero rynek kawowy, prawdziwy boom kofeinowy dopiero nadciąga.
Pracujemy coraz więcej i potrzebujemy tego naturalnego pobudzającego speed'a. Aby temu zaradzić i wyjść naprzeciw rodzącemu się rynkowi konsumpcji kawy należy umieć to robić idealnie, tak aby stworzyć perfekcyjne espresso i jego pochodne.
Zapraszam na perfekcyjne espresso "Vergnano"
do Zakopiańskiej Akademii Kawy.
Wojtek Biernacki